Чому важливо утеплити фасад

Чому важливо утеплити фасад

Чому важливо утеплити фасадУ зв'язку з безпрецедентним підвищенням цін на всі види енергоносіїв в Україні та подальшим подорожчанням комунальних послуг, особливо опалення, їх оплата стала не по кишені більшості населення країни і часто не тільки «з'їдає» більшу частину доходів українців, а й перевищує їх. Єдиним ефективним способом економії коштів і збереження прийнятних умов існування в холодну пору року є максимальне збереження тепла в оселях, що можливо тільки при грунтовному його утеплення.


У зв'язку з вищесказаним попит на утеплення житла в Україні невпинно зростає, і у відповідь на нього в країні з'явилося безліч спеціалізованих фірм, що надають послуги як по утепленню приватного будинку, так і квартири в міській багатоповерхівці. У цій статті ми поговоримо про часті і дуже дорогих помилок припускаються мешканцями багатоквартирних будинків.

При зниженні температури навколишнього середовища тепло залишає приміщення по самим різним каналам: через вікна, двері, стелі й підлоги, горища і підвали. Однак, за оцінками фахівців, найбільші тепловтрати відбуваються через зовнішні стіни будівлі, схильні до прямого впливу низьких температур, вітру і опадів. Тому, найбільш ефективним заходом по збереженню тепла є якісне утеплення фасаду.

Методи утеплення фасаду і їх особливості

На сьогоднішній день існують два методи утеплення зовнішніх стін: зовнішній і внутрішній. Утеплення фасаду квартири зовні (як і приватного будинку) визнано всіма фахівцями високоефективним і крім основного завдання попутно вирішує ще цілий перелік важливих завдань. Однак серед населення побутує думка, що цей спосіб набагато складніше і дорожче, ніж внутрішнє утеплення, яке можна виконати власними силами і заощадити гроші. У цьому полягає велика помилка.

При утепленні стін зсередини відбувається їх ізоляція від тепла приміщення. Вони охолоджуються, і точка роси (температура випадання конденсату) зміщується з зовнішньої поверхні стіни на внутрішню, або в глибину її перетину. Відбувається намокання матеріалів стіни і утеплювача, посилення витоку тепла, розвиток грибка і цвілі. Далі, при багаторазовому коливанні температури від плюса до мінуса відбувається то їх промерзання, то відтавання, що веде до швидкого руйнування стіни і прилеглих до неї конструкцій. Як результат, не тільки губляться вкладені, але і витрачаються чималі додаткові кошти на усунення проблем, що виникли.

Однак внутрішній метод все ж застосовується в тих рідкісних випадках, коли утеплити стіни зовні не представляється можливим. Однак виконувати всі роботи, включаючи підбір утеплювача, повинні тільки добре навчені фахівці.

Другою серйозною помилкою при утепленні фасаду багатоквартирного будинку є точкове (клаптева) утеплення окремо взятої квартири. Найбільш вигідним як щодо витрат, так і якості є утеплення всього фасаду будівлі одномоментно. Допустимим варіантом може бути утеплення квартир окремо взятого під'їзду чи групи квартир, розташованих по одному стояку від першого до верхнього поверху без розривів. Утеплення окремо взятої квартири провокує процеси, аналогічні описаним вище (при внутрішньому утепленні).

Важливо знати, що технологія утеплення житла складна, і виконати всі її вимоги під силу тільки професійним фахівцям. Економія на кваліфікації найнятої бригади незабаром неминуче обернеться серйозними проблемами і втратою вкладених коштів.

Последние новости
объявлений
203
рубрики
10
регионов
магазинов
Повернутись до початку