Мотофристайл Украина

Мотофристайл Украина


Мотофристайл - це термін, що позначає акробатичні стрибки. Грубо кажучи, спортсмени виконують стрибки на мотоциклах, виконуючи в повітрі якийсь трюк. Якість і складність трюку - головний фактор, що дозволяє визначити переможця.

Мотофристайл - узагальнюючий термін. Наприклад, мотофристайл іноді називають «фрістайл мотокросс», або Freestyle MX, або Moto X, або просто FMX. Більш того, мотофристайл - це не один вид змагання, а кілька.

Зародився цей вид спорту в 90ті роки в США. Тоді мотогонщики не робити трюків, а просто стрибали на високі і довгі відстані, намагаючись стрибнути з рампи якомога вище і далі. Згодом, спортсмени (райдери) почали розуміти, що виконання складних трюків може принести їм славу і великі гроші. Поступово райдери почали робити упор в тренуваннях саме на трюках. Вони стали будувати спеціальні трампліни - рампи. Рампи дозволяли стрибати на певну висоту і в певну точку.
У підсумку, стали організовуватися локальні змагання серед райдерів. Змагання ставали все популярнішим і популярнішим. У підсумку, райдери заснували Міжнародну Асоціацію Фрістайл Мотокросу. Вони кілька років добивалися того, щоб їх визнали новим видом спорту. У 2005 році FMX став новим видом спорту. А в 2006 були організовані перші міжнародні змагання.
Райдери придумали свою систему підрахунку балів. Враховуються складність трюків, їх технічне виконання, різноманітність. Також враховується реакція публіки.

Види змагань
Змагання з мотофристайлу проводяться як самостійно, так і в якості особливої ​​дисципліни серед інших екстремальних видів спорту. Найпоширеніші змагання це: Red Bull X-Fighters, X Games, FIM FMX World Championship, Gravity Games, Masters of Dirt і Adrenalin FMX Rush.

Всі види змагань можна поділити на дві великі групи. Перше - це Freestyle Motocross (фристайл мотокрос). Райдери по черзі виїжджають на спеціальну арену, обладнану рампами і іншими елементами для постановки трюків. Кожному спортсменові дається від 1 до 20 хвилин. За цей час вони повинні виконати якомога більше трюків. Враховується кількість трюків, їх якість і різноманітність. Також враховується здатність райдерів «запалити» публіку. Іноді реакція натовпу багато в чому зумовлює призове місце.

Друга група - це Кращий трюк (Best Trick, Big Air). Райдеру дається кілька спроб (близько 2 - 3). Райдер виконує трюки. За кожен трюк йому нараховуються бали. Однак бали не додаються, враховується лише найкраща спроба. Тут вже потрібно чистий професіоналізм. Так як кількість суддів у такому виді змагань зазвичай перевищує 7 осіб, то райдеру необхідно показати максимум технічності. Особливо враховується факт новаторства. Якщо райдер зможе показати новий трюк, що не виконувався ні ким раніше, то йому дадуть додаткові бали. У більшості випадків, райдер технічно виконав новий трюк, відразу стає переможцем. Так сталося з Тревісом Пастраной, який в 2006 році зробив подвійне сальто назад (double backflip).

Последние новости
объявлений
203
рубрики
10
регионов
магазинов
Повернутись до початку