Ілон Маск поставив ще одну ідею

Ілон Маск поставив ще одну ідею

Ілон Маск поставив ще одну ідею

Генеральний директор компанії SpaceX Ілон Маск тепер хоче, щоб ракети Falcon 9 не тільки стали багаторазовими, але й могли здійснювати повторний виліт вже через 24 години після повернення з космосу.


Про таку неймовірну ідею розповідає президент SpaceX Гвенн Шотвелл на Futurism. Ілон Маск вірить, що польоти в космос можуть перестати бути "подією", а стати повсякденністю.

Ми прагнемо до того, щоб зробити ракети схожими на літаки. Літак здійснює посадку, підрулює до гейту, пасажири виходять, літак перезаправляється і знову йде на зліт. Ми прагнемо того ж – здійснити посадку і зліт в один і той же день, – розповів Гвенн Шотвелл.

Розробники Falcon 9 наголошують, що корпус першого ступеня ракети-носія виготовлений зі сплаву алюмінію з літієм і може здійснити не менше 100 вильотів за умови проведення своєчасних регламентних робіт і заміни всіх витратних деталей.

Тому у SpaceX вважають, що повторний запуск ракети протягом 24 годин видається цілком реальним при дотриманні двох умов. По-перше, ракета повинна здійснювати посадку в тому ж місці, звідки до цього вона відправлялася. По-друге, туди повинні вчасно доставити вантаж, який потрібно вивести на орбіту.

Повернення першого ступеня ракети-носія, в якому розміщуються основні двигуни та паливні баки, позитивно позначається на суттєвій економії при повторних запусках і здатне здешевити польоти в космос в рази.

Повторний запуск Falcon 9 може коштувати близько 10-20 млн доларів проти 200 млн доларів, в які обходиться традиційний запуск з Байконуру.

Последние новости
объявлений
203
рубрики
10
регионов
магазинов
Повернутись до початку