Астрономи відкрили гігантську планету з дуже легкою масою

Астрономи відкрили гігантську планету з дуже легкою масою

Астрономи відкрили гігантську планету з дуже легкою масою

Американські вчені виявили екзопланету KELT-11b, яка є набагато більшою за Юпітер, але зі щільністю, рівною щільності пінопласту. Про це пише Science Alert.


Таке масштабне відкриття зробили астрономи з Ліхайського університету в штаті Пенсільванія. Як розповіли науковці, космічний об'єкт під назвою KELT-11b, розташований в 320 світлових роках від Землі.

Вона дуже роздута. Маючи всього 1/5 маси Юпітера, вона майже на 40 відсотків більше, що робить її щільнівсть схожою на гігантський пінопласт, оповитий щільною атмосферою, – поділився астроном Джошуа Пеппер.

Планета також обертається навколо найяскравішої на небі зірки у Південної півкулі, – KELT-11, яка незабаром теж почне збільшуватися в розмірах. А це в свою чергу означає, що в найближчі 100 мільйонів років планета буде поглинена своєю зіркою, оборот навколо якої вона здійснює всього за п'ять днів.

"Оскільки зірка-господар досягає кінця свого життя, ми сподіваємося, що ми можемо досліджувати поведінку планетарних систем на кінцевій стадії життя зірки", – додали астрономии.

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
10
регионов
магазинов

В Харькове ОРВИ и гриппом заболели четыре тысячи человек  /  Выставка ретро-автомобилей в Харькове  /  В детсадах и школах в Харьковской области нашли кишечную палочку  /  В Харькове задержана банда, которая пытала и похищала людей  /  Несколько центров админуслуг откроется в Харькове  /  Маленькая харьковчанка лепит сырники для поездки в Лапландию  /  В Харькове горел трехэтажный дом  / 
Повернутись до початку