Астрономи відкрили гігантську планету з дуже легкою масою

Астрономи відкрили гігантську планету з дуже легкою масою

Астрономи відкрили гігантську планету з дуже легкою масою

Американські вчені виявили екзопланету KELT-11b, яка є набагато більшою за Юпітер, але зі щільністю, рівною щільності пінопласту. Про це пише Science Alert.


Таке масштабне відкриття зробили астрономи з Ліхайського університету в штаті Пенсільванія. Як розповіли науковці, космічний об'єкт під назвою KELT-11b, розташований в 320 світлових роках від Землі.

Вона дуже роздута. Маючи всього 1/5 маси Юпітера, вона майже на 40 відсотків більше, що робить її щільнівсть схожою на гігантський пінопласт, оповитий щільною атмосферою, – поділився астроном Джошуа Пеппер.

Планета також обертається навколо найяскравішої на небі зірки у Південної півкулі, – KELT-11, яка незабаром теж почне збільшуватися в розмірах. А це в свою чергу означає, що в найближчі 100 мільйонів років планета буде поглинена своєю зіркою, оборот навколо якої вона здійснює всього за п'ять днів.

"Оскільки зірка-господар досягає кінця свого життя, ми сподіваємося, що ми можемо досліджувати поведінку планетарних систем на кінцевій стадії життя зірки", – додали астрономии.

Последние новости
объявлений
203
рубрики
10
регионов
магазинов

Хотите чистый офис? Три момента в уборке офиса  /  Удобный вид транспортного средства передвижения - это самокат, который вы всегда сможете привезти на странице нашего интернет-магазина  /  Палатки для зимней рыбалки  /  Багажники на крышу автомобиля  /  Как выбрать горные лыжи если ты новичёк?  /  Перевага кованих виробів, їх застосування  /  Чому важливо утеплити фасад  / 
Повернутись до початку