Кому відкрита дорога в IТ

Кому відкрита дорога в IТ

Кому відкрита дорога в IТ

У попередні кілька років намітилася чітка тенденція переходу фахівців різних професій в IТ-сферу. Андрій Пивоваров, засновник і головний виконавчий директор проекту GoIT, розповідає про те, кому відкрита дорога в активно розвивається галузь і як туди потрапити.


В Україні тільки за 2016 рік понад 30 тис. Осіб пройшли навчання на курсах по IТ-спеціальностей. Оцінити динаміку попиту поки складно, оскільки подібні виміри раніше не проводилися. Однак за темпом розвитку компанії GoIT можна говорити про те, що попит на навчання, як мінімум, залишається стабільним. Змінюється попит на професії.

Дуже багато хто хоче стати тестувальниками, так як це найлегша професія для вивчення. Але зараз ринок кандидатів на позиції Junior Quality Assurance вже переповнений. Ми прагнемо утворювати аудиторію, пояснювати виникаючі нюанси і пропонувати інші варіанти. Сьогодні, наприклад, найперспективніша професія - Frontend-розробник. Якщо простими словами - це розробник візуальної частини сайтів. Ця спеціальність складніше у вивченні, ніж тестувальник, але на даний момент у неї є два явних переваги: ​​велика кількість вакансій на ринку і можливість працювати віддалено навіть з невеликих містечок України.

Звідки йдуть майбутні IТ-фахівці

Чітко простежити міграційну тенденцію можна було в 2014 році. Тоді почали шукати собі нове застосування люди з тих галузей, які сильно постраждали під час кризи - співробітники банків, фахівці зі сфери туризму, інженери.

Зараз чітка градація за сферами не спостерігається, переучуватися йдуть люди абсолютно різних професій. Найчастіше це чоловік або жінка 26 років з 3-4-річним професійним досвідом, які вже розуміють, що таке робота, встигли попрацювати в 2-3 компаніях, але поки не знайшли свого ідеального місця. Вони не бояться пробувати щось нове і шукати кращі для себе умови. Тобто, вони керуються позитивної мотивацією: чи не збігати від поганого, а шукати своє, краще, то, що буде приносити максимум інтересу і задоволення.

Зрозуміло, людині з вищою технічною освітою і любов'ю до точних наук буде набагато легше вивчити IТ-технології. Хоча відгуки студентів GoIT говорять про те, що іноді перемагає не самий розумний, а самий завзятий і вмотивований.

Так, одна з випускниць компанії, Ольга Куликова, яка сьогодні успішно працює Java-розробником, прийшла на навчання в 35 років, перебуваючи в декретній відпустці по догляду за дитиною. Її основне освіту і досвід роботи були пов'язані тільки з музикою. Але Ольга була шалено вмотивованою, і після 12 місяців вивчення Java знайшла відмінну роботу в ІТ-компанії.

Перспективи нової роботи і зарплати

Отримувати нову спеціальність завжди непросто, і сфера ІТ не стане винятком. Вчитися, дійсно, складно. Заняття проходять мінімум по 3-4 години в день. Але якщо студент зміг пройти всю програму і здати фінальний іспит, ймовірність знайти нову роботу дуже висока, особливо за допомогою нашого кар'єрного сервісу.

Фахівці кар'єрного сервісу працюють в двох напрямках:

Навчають випускників правильно складати резюме і профіль в LinkedIn, а також готують до проходження співбесід.
Вибудовують відносини з IТ-компаніями, першими дізнаючись про всі відкриті вакансії і організовуючи співбесіди для випускників. Сьогодні база ІТ-компаній кар'єрного сервісу налічує вже понад 300 роботодавців.

Зарплата, на яку можуть розраховувати початківці ІТ-фахівці, варіюється в межах $ 300-800 залежно від спеціальності і рівня кандидата. Однак зарплата - це останнє, на що варто дивитися при пошуку першої роботи. У IТ-індустрії знайти першу роботу дуже складно. Але якщо це вдалося, вже через 6-12 місяців вартість фахівця може вирости в два рази, він стане цікавий компаніям. Розвиток і самоосвіта - два стовпи професійного та фінансового зростання в IТ.

Досвідчені IТ-фахівці в Україні заробляють $ 2000-2500. Такий рівень зарплати можна порівняти з заробітками IТ-шників в західних країнах, особливо якщо враховувати податки і вартість життя за кордоном. Проте, релокацію IТ-фахівців за кордон залишається постійною. Але причина скоріше не в доходах, а в більш високому рівні життя: медичне обслуговування, інфраструктура, безпека, освіта, рівні дороги і так далі

Последние новости
объявлений
203
рубрики
10
регионов
магазинов
Повернутись до початку