НБУ переводить системи на платформу SAP

НБУ переводить системи на платформу SAP

НБУ переводить системи на платформу SAP

Компанія SAP, один з лідерів на ринку корпоративних додатків, і Національний банк України (НБУ), центральний банк країни, оголосили про старт проекту з впровадження комплексу рішень SAP, що включає систему управління персоналом SAP HCM на "in-memory" платформі SAP HANA і нову версію флагманської ERP-системи SAP S / 4HANA.


Модернізація ІТ-інфраструктури дозволить НБУ реалізувати поставлені стратегічні цілі: оптимізувати ресурси і підвищити загальну ефективність діяльності підприємства.

НБУ є одним з найстаріших клієнтів SAP в країні. Ще в 1997 році в банку було впроваджено ERP-система для комплексної автоматизації обліку банківських і власних господарських операцій. З 2000 року НБУ почав здійснювати фінансово-економічну і господарську діяльність на потужної інтегрованої системи SAP, що об'єднала як центральний апарат, так і численні підрозділи. Впровадження IT-системи дозволило банку перейти від ведення обліку господарських операцій в різнорідних локальних системах до інтегрованого рішення з можливістю наскрізного аналізу, підвищити ефективність планування і управління ресурсами усього банку.

На базі рішень SAP в НБУ в 2009 році була створена інформаційна система управління інвестиціями, проектами і об'єктами нерухомості, покликана підвищити прозорість і знизити трудомісткість процесів підготовки, затвердження та виконання інвестиційних програм.

У 2010 році НБУ прийняв рішення автоматизувати банківські процеси та вибрав SAP "Управління кредитами і заставами" для оптимізації процесу рефінансування комерційних банків.

З 2014 року, відповідно до затвердженої стратегії розвитку банківської системи до 2020 року, банк проводить масштабну організаційну трансформацію, націлену на підвищення ефективності прийняття рішень і виконання державної політики, більш результативне розподіл наявних ресурсів, а також оптимізацію витрат. Планується, що нова структура буде відповідати потребам НБУ як сучасного мобільного регулятора, готового до нових викликів в швидко мінливих ринкових умовах.

Черговий етап трансформації триватиме 2,5 року. Для оптимізації своєї роботи НБУ вже приступив до впровадження HR-системи на базі SAP HCM. Це інтегроване рішення для оцінки ефективності роботи персоналу та управління людськими ресурсами. SAP HCM буде розгорнуто на "in-memory" платформі нового покоління SAP HANA, що дозволяє вести бізнес в реальному часі.

В даний момент в НБУ також здійснюється проект повного перекладу ERP-системи на платформу SAP HANA. Сьогодні в банку працює понад 20 інформаційних систем, і завдання найближчих років - поступово відмовитися від застарілого програмного забезпечення і перевести всі ключові бізнес-функції на сучасну платформу. Подальше впровадження продуктів SAP дозволить значно спростити бізнес-процеси, знизити сукупну вартість володіння ІТ-інфраструктурою та прискорити діяльність підприємства.

"Національний банк України координує діяльність банківської системи всієї країни, тому внутрішнім реформам банк приділяє пильну увагу. Ми плануємо залишити в минулому пострадянську модель державного регулятора з роздутим штатом і низькою продуктивністю, і в цьому нам допомагають сучасні технологічні рішення SAP, що підвищують ефективність роботи і оптимізують бізнес-процеси ", - прокоментував Роман Борисенко, заступник голови Національного банку.

"Спільний проект SAP і Національного банку України є стратегічно важливим і знаковим для країни. В сучасних умовах швидке реагування на реалії ринку, можливість оперативно приймати обґрунтовані рішення і контролювати всі процеси управління персоналом - запорука успіху будь-якого банку. Інтегруючи в свою діяльність сучасні технології та інновації , Національний Банк країни послідовно реалізує стратегію зростання продуктивності і демонструє збільшення ефективності своєї роботи. Ми впевнені, що оптимізацією я процесів в такий основоположною структурі, як Національний Банк, позитивно позначиться на подальшому зміцненні економічної системи України ", - вважає Максим Матяш, керуючий директор SAP в Україні та Грузії.

"Рішення SAP для банківського сектора де-факто є світовим стандартом: їх використовують понад 14 000 банків з 150 країн. Інноваційні технології, на основі яких створюються продукти SAP, допомагають трансформувати бізнес-процеси відповідно до вимог цифрової економіки. НБУ буде користуватися системами SAP поряд з такими світовими лідерами, як Deutsche Bank, CommonwealthBank, UniCredit Group, Bank of America, Barclays. Ми впевнені, що наша співпраця з Національним банком України дозволить підприємству реалізувати поставлені цілі і ефективно вибудовувати свою д еятельность в сучасному цифровому світі ", - зазначив Олександр Арнольд, директор по роботі зі стратегічними галузями в регіоні Центральної та Східної Європи SAP SE.

SAP - один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, компанія SAP допомагає організаціям будь-якого розміру і спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки - рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. Рішеннями і сервісами SAP користуються понад 345 000 клієнтів (включаючи клієнтів SuccessFactors), передові технології компанії гарантують високу рентабельність, сприяють безперервній адаптації та стійкого зростання.

На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. В Україні клієнтами SAP є понад 250 державних організацій, а також підприємств нафтогазового, енергетичного, металургійного сектора. SAP активно бере участь у розвитку національних ІТ-кадрів України, співпрацюючи з провідними вузами країни в рамках глобальної програми "Університетський Альянс".

Последние новости
объявлений
203
рубрики
10
регионов
магазинов
Повернутись до початку