Прості поради з кібербезпеки

Прості поради з кібербезпеки

Прості поради з кібербезпеки

Універсальної і гарантованого захисту від кібератак у світі поки не придумали. У той же час існують дієві інструменти з кібербезпеки як для малого, так і для великого бізнесу.


А дотримання кількох важливих правил допоможе значно знизити ризик зовнішнього втручання. Інше вже повинно бути проблемою фахівців з кібербезпеки. У цьому впевнений Роман Сологуб, Генеральний менеджер компанії ISSP - Information Systems Security Partners.

На жаль, атакам можуть піддатися будь-які компанії, організації та фізичні особи. Щодня в світі відбувається близько тисячі різних кібератак. Сьогодні потрібно забезпечувати захист на всіх рівнях і у всіх форматах. Так само як мережева захист, захист док-станцій, захист баз даних, захист від витоку інформації, захист розробки ПО і додатків і т.д.

Якщо раніше компанії ділилися на тих, кого вже хакнули, і тих, до кого черга ще не дійшла, то сьогодні ближче до дійсності інша "класифікація": ті, хто в курсі, що їх зламали, і ті, хто про злом ще не знають .

Вчасно виявивши вороже втручання в корпоративну мережу або в окремі пристрої - будь то десктопи, ноутбуки або смартфони, - можна якщо не запобігти непоправної шкоди, то, по крайней мере, мінімізувати негативні наслідки.

Зловмисники можуть використовувати різні інструменти і переслідувати найрізноманітніші цілі. Фінансові установи та ритейл, як правило, атакують з метою крадіжки фінансових коштів. Об'єкти промисловості, енергетики та іншої інфраструктури, медіакомпанії або інші великі корпорації піддаються атакам для викрадення даних і виведення інформаційних систем з ладу.

Однією з головних причин проникнення зловмисників в інфраструктуру компанії або організації є саме людський фактор. Одне натискання на посилання або відкрите вкладення, яке містить шкідливий код, може надати хакерам доступ до комп'ютера користувача або навіть до всієї корпоративної мережі. Такі атаки спираються на соціальну інженерію.

Лікнеп кібербезпеки для кожного

Простим користувачам важливо запам'ятати і виконувати п'ять простих і дієвих правил захисту. А головне, не боятися відразу повідомляти фахівця з кібербезпеки компанії про можливу загрозу. Ви можете думати, що загроза минула і з комп'ютером нічого не сталося, але malware досить кліка, щоб опинитися всередині мережі.

Не заходьте на скомпрометовані або підозрілі інтернет-ресурси
Не відкривайте невідомі e-mail, а тим більше вкладення в них, якщо ви не впевнені, від кого саме надійшов лист. Перевіряйте адресу, з якого надійшов лист
Якщо ви все ж відкрили вкладення і побачили, що файл виглядає як спам, містить інформацію, яка вас не стосується і т.п., обов'язково повідомте про це в helpdesk або фахівця з безпеки інформаційних систем
Використовуйте складні паролі і регулярно їх міняйте
Не піднімайте незнайомі флешки, навіть якщо ви знайшли цей USB-накопичувач в офісі або біля офісу
Як захиститися малому і середньому бізнесу?

Як правило, у невеликих компаній недостатньо коштів на повний арсенал сучасних засобів кіберзахисту і кваліфікованих фахівців з кібербезпеки. Втім, і кіберзлочинцям малий і середній бізнес набагато менше цікавий для цільових атак. Таким компаніям варто побоюватися швидше звичних уже DDos-атак і ransomware - коли зловмисники віддалено блокують комп'ютер і вимагають викуп за відновлення доступу до нього.

Основні рекомендації, за винятком перерахованих вище, з кібербезпеки для малого і середнього бізнесу такі: розміщуйте свої інформаційні ресурси в найбільш захищених хмарних сервісах. Наприклад, Аmazon або Microsoft Azure.

Великий бізнес і кібербезпека

Всього пару років назад навіть у великих компаніях могли бути відсутні окремі підрозділи з кібербезпеки, незалежні від IT. У той же час, основні проблеми безпеки інформаційних систем обумовлені неправильними настройками саме IT-процесів і технологій в компаніях. Але навіть ідеальна робота інформаційних систем не дасть стовідсоткової гарантії.

Нові технології і інструменти у кіберзлочинців з'являються практично щодня, тому жодна, навіть найпотужніша і розгалужена компанія, самостійно не може їм протидіяти - технології не допоможуть, якщо в штаті немає фахівців з кібербезпеки відповідного рівня. Тому головний тренд в кіберзахисту великого бізнесу сьогодні - це підхід SЕСaaS - security as a service (безпека як сервіс). Комп'ютерну інфраструктуру компанії підключають до спеціалізованого професійного центру управління кібербезпекою. Такі центри в режимі реального часу отримують і аналізують різноманітну телеметрію стану комп'ютерних мереж і подій в них і виявляють аномалії.

Последние новости
объявлений
203
рубрики
10
регионов
магазинов
Повернутись до початку