Випадково виявлений захисний механізм, здатний атакувати ракові клітини

Випадково виявлений захисний механізм, здатний атакувати ракові клітини

Випадково виявлений захисний механізм, здатний атакувати ракові клітини

Організм здатний боротися з раком своїми силами. Фото: Вікіпедія. Американські дослідники випадково відкрили нову властивість антитіла людського організму, яке приєднується до імунних клітин і змушує їх атакувати злоякісну пухлину.


Американські дослідники випадково відкрили нове антитіло людського організму, яке приєднується до імунних клітин і змушує їх атакувати злоякісну пухлину. Про це сказано в науковій статті журналу Science Immunology.

- Коли ми вивчали особливу групу Т-клітин, імовірно запобігають розвитку аутоімунних захворювань, у нас з'явилася ідея - якщо рак є своєрідним антиподом цих розладів, то тоді ми можемо використовувати наші напрацювання для того, щоб "включити" імунну систему, - розповів нейробіолог Говард Уайнер з Гарвардського університету США.

Імунна система справляється зі стримуванням первинних пухлин, клітини яких весь час знаходяться всередині них. Але коли з'являються метастази - імунна системах не розпізнає. При цьому імунні клітини не намагаються проникнути всередину пухлини і почати знищувати її зсередини.

Вчені вважають, що це відбувається з тієї причини, що ракові клітини вміють виробляти особливі "сигнали паніки", які змушують так звані "регулюють Т-клітини", головні диригенти імунітету, не давати іншим імунним клітинам атакувати рак.

Команда Уайнеар вже кілька років працює над лікуванням розсіяного склерозу - аутоімунної хвороби, при розвитку якої імунні клітини починають атакувати нейрони мозку. Вчені сподівалися створити антитіло, яке відучить іменні клітини нападати на них. Під час експерименту з мишами біологи помітили, що в мозку у здорових гризунів було дуже багато Т-клітин, а у мишей з розсіяним склерозом їх було там мало, але багато - в ракових пухлинах.

Тоді дослідники предположлі, що ці клітини, що захищають мозок від атак імунітету, можуть заважати іншим клітинам імунної системи проникати в ракові пухлини. Вони перевірили цю ідею за допомогою антитіл, які вони створили для придушення цих Т-клітин під час експериментів на мозку мишей.

Додавши ці антитіла в культури імунних клітин, вчені виявили, що їх протираковий активність помітно підвищилася за рахунок блокування здатності Т-клітин виробляти так звані "сигнали паніки", молекули бета-TGF, які відлякують лімфоцити, що знищують поодинокі ракові клітини поза межами пухлини.

Потім ввівши кілька культур раку в організм гризунів, вчені ввели їм антитіла. Отримані антитіла змушували імунні клітини проникати всередину пухлин, що сповільнило або повністю зупинило їх зростання. Це спрацювало на таких видах раку, як меланома, рак прямої кишки і рак мозку. А повторне введення пухлини після такого лікування не вдавалося, так як у гризунів з'являлося щось на кшталт імунітету.

Последние новости
объявлений
203
рубрики
10
регионов
магазинов
Повернутись до початку