Поливаний понеділок в Україні

Поливаний понеділок в Україні

Поливаний понеділок в Україні

Народно-православне свято на честь весняного оновлення природи "поливаний понеділок" відзначається в перший понеділок після Великодня.


Традиційно в пасхальний понеділок прийнято ходити в гості - хрещеники ходили в гості до хрещених батьків, а онуки - до бабусь, несучи їм гостинці - пироги і яйця. Звідси і одна з назв цього дня - "волочильний понеділок".

Традиція обливання водою дала ще одну назву цього святкового дня - "поливаний понеділок". Обливання водою пов'язано з давньою традицією весняного очищення водою. Раніше вважалося, що якщо хлопці хоча б одну дівчину не облили водою, то для неї це є ганьбою. Зазвичай хлопці ходили групами, заходили в будинок, де була дівчина, і просили батьків, щоб дівчина вийшла на вулицю. Батьки раділи, що їх будинок не обходять поливальники, адже це означало, що є надія на весілля.

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
10
регионов
магазинов

В Харькове ОРВИ и гриппом заболели четыре тысячи человек  /  Выставка ретро-автомобилей в Харькове  /  В детсадах и школах в Харьковской области нашли кишечную палочку  /  В Харькове задержана банда, которая пытала и похищала людей  /  Несколько центров админуслуг откроется в Харькове  /  Маленькая харьковчанка лепит сырники для поездки в Лапландию  /  В Харькове горел трехэтажный дом  / 
Повернутись до початку