У 92% дітей в інтернатах є батьки

У 92% дітей в інтернатах є батьки

У 92% дітей в інтернатах є батьки

Якщо в 2000 році в інтернатах перебувало понад 99 тисяч дітей, то зараз - 106 тисяч, з них 92% - мають батьків. З 1 вересня Міносвіти має намір припинити набирати в інтернати дітей, що мають батьків, без крайньої необхідності.


Про це повідомив в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" міністр соціальної політики Андрій Рева.

За його словами, кількість дітей в інтернатних закладах України повільно зростає: якщо в 2000 році там перебувало понад 99 тисяч дітей, то зараз - 106 тисяч.

"Найцікавіше інше. Тоді сиріт з них було 40%, а 60% мали батьків. Зараз - 8% сиріт, 92% мають батьків. Що відбувається? Коли сироти закінчилися, інтернати почали затягувати до себе дітей, що мають батьків", - зазначив міністр.

За його словами, з 1 вересня Міністерство освіти має намір перестати приймати дітей в подібні установи без необхідності, провокуючи тим самим соціальне сирітство. Йдеться про заборону на пристрій в інтернатні установи дітей до трьох років за заявою батьків, крім випадків, коли необхідна паліативна допомога.

"Такі речі, в тому числі сирітство, ми стимулюємо фінансово. Потрібно повністю змінити механізм фінансування цієї системи", - підкреслив Рева.

Як зазначає видання, кількість дітей-сиріт в Україні за останні 15 років стабільно утримується в межах 90-104 тисяч осіб. Лише 10% з них знаходяться під опікою або в прийомних сім'ях, і тільки 5% дітей потрапляють в сім'ї усиновителів.

Последние новости
объявлений
203
рубрики
10
регионов
магазинов
Повернутись до початку