Дрэг-рейсинг Украина

Дрэг-рейсинг Украина


Офіційна назва дрег-рейсингу - гонки на прискорення, тобто на встановлення рекордів. Хоча, в принципі, ніяких гонок немає - на старт виходять по два боліди, які починають рух по паралельних доріжках при сигналі світлофора, помахом прапора або пострілу з кольта. Виграє той, хто першим подолає дистанцію у чверть милі (402 м). Ганятися в дрег-рейсингу можна на всьому, але існують три основні класи драгстеров: нібито «серійний» Pro Stock, спортивний Pro Modified і чисто гоночний Top Fuel. Кожен з них, в свою чергу, ділиться на десяток підкласів.

Перший клас об'єднує «серійні» драгстери Production Stock (з англ. - «Серійні зі складу»), тобто побудовані на основі звичайних автомобілів. Основні зовнішні відмінності Pro Stock - гіпертрофовані задні покришки і гігантські повітрозабірники на капотах. Правила забороняють змінювати кузов, компоновку і двигун. А ось інше - уприскування, всі види наддуву, нітрос, збільшення робочого об'єму і т. Д. - Будь ласка. У підсумку кращі з Pro Stock з розточеними до 6 - 8 літрів і «наддутого» V8 розташовують 1000 - 1200 «конячками». Їх максимальна швидкість - до 450 км / год, а на проходження чверті милі йде менше 4,8 с ..

Боліди другої категорії, не дивлячись на назву (серійні доведені) представляють собою чистокровні драгстери, що не мають з «конвеєром» нічого спільного, за винятком стеклопластиковой шкаралупи, що імітує кузов того чи іншого автомобіля. Причому трактування досить вільна - жоден серійний кузов, навіть автобусний, що не накриє драгстерное шасі. Звідси еше одне, не менш поширена назва класу Pro Modified: Funny Cars - «кумедні машинки». Регламентом вирішуються фактично будь-які зміни, крім повного приводу і реактивних двигунів. Кращі з Funny Cars при робочому обсязі 6 - 8 л і потужністю 1500 - 2000 л. с. розвивають 500 км / год, а чверть милі пролітають за 4,0 - 4,4 с.

І вершина драг-рейсингу - Top Fuel (c англ. - «Вище паливо»). Відмінність цього класу від інших полягає у використанні типу пального - нітрометану і його похідних. Нітрометан, крім своїх неперевершених вибухових властивостей (через яких він заборонений до вільного продажу), володіє фантастичним форсують ефектом. В результаті з тих же 6 - 8 л знімається вже 7000 л. с. «Максималка» перевищує 600 км / год, чверть милі вони розмінюють за 3,7 с. Правда, ресурс таких апаратів ледь перевищує пару-трійку заїздів.

Drag (англ. Сленг) - смуга, пряма дорога, racing (англ.) - Гонка. Дрег-рейсинг гонка по прямій на 1/4 милі (402 метри) з максимальним прискоренням; старт з місця, фініш сходу.

Дрег-рейсинг проводиться в основному в трьох класифікаціях. Перший і найбільш популярний - дрег-рейсинг на дистанцію одну четверту милі чи чотириста два метри. Набагато рідше трапляються дрег-рейсинг заїзди на дві четверте милі, що приблизно дорівнює 804 метрам. Ну і останній, це драг-рейсинг на 1609 метрів, що дорівнює повній милі. Найбільш популярним у всьому світі вважається дрег-рейсинг на понад потужних автомобілях або мотоциклах, але бували випадки, коли драг-рейсинг проводили на тракторах або навіть газонокосарках.

У заїзді стартує два автомобіля (мотоцикла). Приїхав першим - ти переміг. У турнірах переможець визначається за олімпійською системою (на вибування). Перший, як і належить, отримує регалії та призи.

Всі заїзди представляються дуже видовищними через свою стрімкості. Миттєвий виплеск бурхливих емоцій, переживання, які не встигаєш осмислити, ажіотаж в натовпі пристрасних уболівальників і шанувальників дрег-рейсингу. І все це в атмосфері змагання, запаху паленої гуми, вереску гальм і прокрутити на старті. Подібний стан можна порівняти лише з екстазом.
Цей вид змагання залучає до участі не просто серійні машини, а частіше машини з технічними і зовнішніми доробками (тюнінг), що додає видовищності.

Последние новости
объявлений
203
рубрики
10
регионов
магазинов
Повернутись до початку